Ranč pri Modre

Nájdete tam množstvo zvieratiek : kozy, ovce, barany, husi, prasiatka, kone, zajace, srnky a.....

 

Táto jednoduchá geocache Vás zavedie kúsok nad mesto Modra, do časti nazývanej Sebreky.

V oblasti Modry sa odjakživa pestoval vinič, v omnoho väčšom množstve ako dnes. Sebreky sú toho jasným dôkazom. Na lúke pod lesom je vidieť schodovito upravenú lúku, kde boli kedysi vinohrady. Ale na tieto sa už hádam nepamätajú ani najstarší modrania.
Teraz však pri lúke vyrástol pekný malý ranč. Je to obľúbené miesto oddychu pre ľudí z blízkeho ale aj vzdialeného okolia, ak sem náhodou zablúdia. Rodinky s deťmi sa môžu pohrať s kozami, ovcami, alebo sa previezť na poníkovi čí koníkoch. Dá sa tu kúpiť aj niečo malé pod zub, čapovaná kofola čí pivko spravia radosť turistom. Pekná panoráma okolitých hôr a malebné mestečko v doline umocňujú čaro tohto prostredia. Cez víkend sa tu varí dobrý guláš, po dohode s majiteľom si tu môžete aj opekať.

Prosíme však všetkých hľadačov, aby sa správali ukáznene, cesta od parkoviska ku skrýš ide cez súkromný pozemok, keď nie je ranč otvorený (závora cez mostík je dolu), je možné tento pozemok odspodu obísť a tak sa dostať ku skrýši. Rovnako, ak máte so sebou psa, uviažte si ho, na ranči sú veľké ovčiarske psy, tak aby nevznikol konflikt.

text vybraný z geocachingu :

 

 

FOTODOKUMENT :

Kryté štýlové sedenie s domčekami s občerstvením som nenafotila......ale určite tam je....

 

Vstup cez lávku na ranč :

 

Hneď vás privítajú prívetivé kozenky  :

 

Koza modrooká, nesedávaj u potoka.....

 

Voľne pasúce sa zajačiky :

 

Výhľadovka od Ranča na MODRU :