VERTIGO

Vertigo môžeme označiť za pocit narušenej rovnováhy. Vnútorné ucho má tri vzájomne prepojené kanáliky a gravitačné senzory. Kanáliky sú pokryté vrstvou kryštálov, ktoré sa môžu uvoľniť a upchať kanálik, čo spôsobí intenzívne závraty.  

Príčiny vertiga:

Dr. Carol Fosterová, vedúca Laboratória rovnováhy na Coloradskej univerzite v Denveri prišla s revolučným cvičením s názvom Manéver polovičného kotúľa, ktoré má pomôcť pacientom s Vertigom, ako sa uvádza na theheartysoul.com. 

 doktorka Fosterová uviedla, aby toto cvičenie fungovalo, mali by ste ho zopakovať niekoľkokrát. Medzi jednotlivými cvičeniami si dajte 15 minútovú prestávku.

Video ako cvičiť :

1.     Kľaknite si na podlahu.

2.     Zakloňte hlavu a pozrite na strop. Nezľaknite sa, je pravdepodobné, že sa vám hlava začne krútiť ešte viac. Pokračujte v cvičení.

3.     Položte ruky pred seba na podlahu, hlava má byť voľne zvesená, bradu pritiahnite ku krku. Temeno hlavy by sa malo dotýkať podlahy.

4.     Otočte hlavu k svojmu pravému alebo ľavému lakťu, v závislosti na tom, ktoré ucho potrebujete liečiť.

5.     V tejto pozícii vydržte minimálne 30 sekúnd, alebo pokiaľ pocit krútenia nepominie.

6.     Nechajte ruky na zemi a rýchlo zdvihnite hlavu. Hlava by mala byť zarovno s chrbtom a stále otočená na postihnutú stranu.

7.     Zdvihnite hlavu úplne dohora.

ZDROJ: